Na den otevřených dveří do Pardubic přijelo přes 3000 návštěvníků

dsc_5529.jpg
  • 2.7.2023
  • Helena Řebíčková

Rekordní návštěvnost, slunečné počasí a pestrý program pro návštěvníky všech věkových kategorií - to byl Den otevřených dveří 14. pluku logistické podpory. Tradiční armádní akci pro návštěvníky z Pardubicka a okolí jsme uspořádali 26. května 2023 ve spolupráci se Správou letiště a ostatními útvary Armády České republiky, Policie České republiky, Vězeňské služby České republiky a Centrem leteckého výcviku Pardubice.

Přes tři tisíce návštěvníků, převážně studentů a dětí z mateřských, základních a středních škol v pátek po osmé hodině doslova zaplavilo areál kasáren. Lákadlem byly nejen statické a dynamické ukázky armádní techniky, současných i historických zbraní, ale také zajímavé soutěže pro malé i velké školáky. Ti s nadšením závodili na překážkové dráze, poměřili svoje síly v soutěži POKOS - Příprava občanů k obraně státu a u vojenských hasičů.

Největšímu zájmu se už tradičně těšily ukázky boje zblízka v podání vojáků 141. zásobovacího praporu, průlety letecké techniky a ukázky zadržení pachatele, které si připravili kolegové z Vězeňské služby ČR - Věznice Pardubice.

Součástí akce byla i prezentace náboru do ozbrojených sil České republiky. Ve stánku Rekrutačního pracoviště Pardubice a Univerzity obrany se mohli návštěvníci seznámit s podmínkami služby v Ozbrojených silách České republiky a s možnostmi studia na vojenských školách. Válečným veteránům u nás nově poskytovali poradenství kolegové z pražského Komunitního centra pro válečné veterány.

A samozřejmě nemohl chybět ani dětmi tolik oblíbený Tank T-72, který byl neustále v obležení nejmenších návštěvníků, obdobně jako skákací hrad. Ve fotogalerii se můžete podívat na první část momentek rotného Jirky Vrány a dalších fotografů.

Všem, kteří se na nás do Pardubic přijeli podívat, děkujeme za návštěvu.

Za krásné fotografie děkujeme rotnému Jiřímu Vránovi.

 

Fotogalerie