Aktuality

Logistici v Pardubicích a Lipníku nad Bečvou se dočkali prvních obrněných vozidel TITUS

  • 8.3.2024
  • Denisa Píšová

V loňském roce převzala Armáda České republiky první obrněné vozidlo TITUS, do konce letošního roku by se pak mělo dostat i na další útvary. Prvních kusů se nyní dočkali i vojáci ze 14. pluku logistické podpory. Kolové obrněné vozidlo spojovací (KOVS TITUS 6x6) už mají logistici v Pardubicích, stejně tak zásobovací prapor v Lipníku nad Bečvou.

Aktivní záložníci z pardubické logistiky mají za sebou týden intenzivního výcviku

  • 5.3.2024
  • Denisa Píšová

Týden intenzivního únorového výcviku absolvovali vojáci ze zásobovací roty aktivní zálohy 141. zásobovacího praporu. Strávili několik dní v pardubické posádce, následně odjeli společně s 3. zásobovací rotou do Vojenského újezdu Boletice, kde na ně čekal pestrý program, který si pro ně připravili instruktoři ze 14. pluku logistické podpory. Ti byli s jejich výkony a nasazením nadmíru spokojeni, jako už je tomu u pardubických záložníků pravidlem.

Zásobovací prapor v Lipníku nad Bečvou má nového velitele

  • 22.12.2023
  • Denisa Píšová

Po více jak dvou letech ve funkci se s posádkou v Lipníku nad Bečvou rozloučil velitel 143. zásobovacího praporu podplukovník Miroslav Havelka. Ve čtvrtek 14. prosince se u příležitosti předání a převzetí funkce velitele praporu uskutečnil slavnostní nástup příslušníků praporu, jemuž přihlíželi hosté z řad armádních i civilních. Novým velitelem útvaru se stal major Miroslav Tomiczek.