Logistici v Lipníku oslavili 8. výročí založení zásobovacího praporu

_dsc1663.jpg
  • 5.7.2023
  • Helena Řebíčková

Slavnostní nástup příslušníků 143. zásobovacího praporu se u příležitosti osmého výročí založení praporu konal ve čtvrtek 22. června v Dukelských kasárnách. Nástup proběhl za účasti starosty města Lipník nad Bečvou, zástupců Integrovaného záchranného systému a dalších významných hostů. Mezi nimi byli i bývalí velitelé praporu, plukovník generálního štábu Pavel Crhonek a plukovník generálního štábu Ladislav Bujárek. 

Velitel 143. zásobovacího praporu, podplukovník Miroslav Havelka, ve svém projevu shrnul úkoly praporu v uplynulém roce a poděkoval vojákům za jejich profesionalitu a aktivní přístup k práci. V souvislosti s přetrvávajícím konfliktem v Evropě připomněl důležitost spojenectví se Severoatlantickou aliancí, pro niž je i logistický pluk neodmyslitelným partnerem, neboť „právě logistika má pro obranyschopnost aliance podstatný význam.“ Podplukovník Havelka dále dodal: „Podpora Ukrajiny nespočívá jen ve finančních a materiálních příspěvcích, ale i v probíhajícím zabezpečení výcviku ukrajinských vojáků na Libavé“.

V rámci slavnostního dne proběhl pro všechny STOČTYŘICETTROJKAŘE i sportovní den velitele praporu. Mimo turnaje mezi jednotkami ve fotbale mohli vojáci využít příjemně teplého počasí a věnovat se plavání na přírodním koupališti Jadran v Oseku nad Bečvou či velmi oblíbené cyklistice a pěší turistice na hrad Helfštýn.

autor: rotmistryně Petra Nováková

Fotogalerie