Hokejové Dynamo již potřetí děkovalo hrdinům. Za pomoc hendikepovaným dětem byl oceněn rotný Pavel Stross

Hokejové Dynamo již potřetí děkovalo hrdinům. Za pomoc hendikepovaným dětem byl oceněn rotný Pavel Stross
  • 19.12.2023
  • Denisa Píšová
  • HC Dynamo Pardubice a kpt. Denisa Píšová

V pátek 13. října se opět po roce na ledové ploše pardubického hokejového stadionu oceňovaly osobnosti, které svým chováním pozitivně ovlivňují společnost nebo pomáhají lidem kolem sebe. Prostřednictvím projektu Dynamo děkuje hokejový klub věnuje peníze na dobrou věc. I v letošním roce si tak každý z oceněných odnesl šek na 20 tisíc korun, který mohl věnovat někomu dalšímu podle svého uvážení. Za Armádu České republiky byl oceněn příslušník 14. pluku logistické podpory Pardubice rotný Pavel Stross, válečný veterán, jenž už řadu let pomáhá hendikepovaným dětem.

Rotný Pavel Stross má za sebou zahraniční misi, mnoho kurzů speciální tělesné přípravy, je také instruktorem vojenského lezení. Pomoci hendikepovaným dětem se věnuje už delší dobu. „Moji spolužáci ze základní školy z Hradce Králové rozjeli v roce 2009 projekt Sport Hradec Cup, prostřednictvím nějž pomáháme hendikepovaným dětem z východních Čech. Pořádáme například charitativní sportovní akce, ať jsou to závody na kolech nebo šachové turnaje, formou dražby pak prodáváme dresy, hokejky a další sportovní vybavení od známých osobností,“ přibližuje činnost projektu Pavel Stross. Dodnes se Pavlovi a jeho kolegům podařilo pro Sport Hradec Cup vybrat již přes 10 milionů korun. „Každá koruna se počítá, ale jsem samozřejmě rád, že se nám podařilo vybrat už tolik peněz za účelem pomoci těm, kteří to nejvíc potřebují. Když je možnost ulehčit dětem a jejich rodičům už tak těžký život, dělá mi to radost a celý tento projekt pro mě hodně znamená,“ dodává rotný Stross, který v letošním roce do pomoci holčičkám Nelince a Majdalence zapojil i vojáky ze 141. zásobovacího praporu, u kterého slouží. Na důkaz toho, že je projekt jeho srdeční záležitostí, věnoval svůj šek na 20 tisíc korun právě Sport Hradec Cupu.

Kromě vojáka Pavla Strosse byli oceněni hasič Radek Dvořák, policisté Josef Stehlík a Martin Viščák, záchranář Štěpán Kráčmar, ředitel centra Nová Křižovatka Milan Pešek, historik a publicista Petr Dufek, parahokejista Tomáš Kvoch a věrný fanoušek Dynama Jan Antoch. Každé z osobností byl věnován medailonek, který měli diváci možnost zhlédnout během utkání na obrazovce kostky nad ledovou plochou. Všichni ocenění od diváků sklidili zasloužené ovace, příjemnou tečkou za celým večerem byla výhra domácích hokejistů, kteří Mladou Boleslav porazili rozdílem dvou branek 3:1.