Úvodní stránka > Aktuality > Sbírka Společně proti Crohnovi vynesla přes čtvrt milionu korun

Sbírka Společně proti Crohnovi vynesla přes čtvrt milionu korun

Ke konci dubna realizovali vojáci Armády České republiky - včetně 14. pluku logistické podpory, příslušníci Ministerstva obrany a zaměstnanci státních podniků a příspěvkových organizací resortu MO ve spolupráci s Charitou ČR a hnutím Stonožka finanční sbírku s názvem Společně proti Crohnovi. Celkově se podařilo vybrat úctyhodných 277 568 Kč a výtěžek byl věnován Dětské klinice Fakultní nemocnice Plzeň na zlepšení léčebného procesu u dětí, které onemocněly Crohnovou chorobou. 

Crohnova nemoc je nevyléčitelné chronické zánětlivé onemocnění různých částí trávicího traktu, které má kolísavý průběh. Počet nemocných se každoročně zvyšuje a mezi pacienty se stále více objevují i děti. Právě jim má za cíl pomoct sbírka Společně proti Crohnovi. Jen v plzeňské fakultní nemocnici se s „Crohnem" léčí desítky dětských pacientů. Neprospívají, často nerostou, většinu z nich trápí teploty a především průjmovitá onemocnění.

Výtěžek sbírky byl plně věnován Dětské klinice Fakultní nemocnice Plzeň, která v této souvislosti spojila své síly s výzkumným centrem aplikovaných věd Západočeské univerzity za účelem zlepšení diagnosticko-léčebného procesu Crohnovy choroby u dětí.
 
 
 
 

Nahoru