Pro vítězství si doběhli na nádvoří hradu. Závěrečné stoupání armádního půlmaratonu bylo tvrdým oříškem!

• 4.9.2023
  • Helena Řebíčková

Letošní ročník tradičního armádního půlmaratonu velitele 14. pluku logistické podpory se nesl v duchu fair play, počasí nám skutečně přálo a tak panovala skvělá nálada mezi běžci, organizátory závodu i diváky. Poprvé byl závod otevřen pro veřejnost a poprvé nad ním převzal záštitu primátor Pardubic Jan Nadrchal. Závod dlouhý přes 21 km odstartoval ve čtvrtek 31. srpna ve 14 hodin v areálu kasáren Letiště Pardubice a do cílové rovinky běžci doběhli na Kunětické hoře. Skvělé výkony předvedli všichni zúčastnění a při závěrečném vyhlášení výsledků závodu byli vítězové jednotlivých kategorií odměněni bouřlivým potleskem a pěknými cenami. Soutěžilo se o celkové vítězství v závodu a v kategoriích muži, ženy, muži veteráni a štafety.

Cílová rovinka závodníky potrápila

Závěrečné stouání na nádvoří hradu Kunětická hora, bylo podle vítěze třináctého ročníku půlmaratonu Zbyňka Kudrny doslova vražedné. Přesto se nevzdal a zvítězil hned dvakrát. Na stupně vítězů vystoupal nejen ve své kategorii „muži veteráni“, ale stal se i absolutní jedničkou mezi všemi běžci. Zaběhl nejlepší čas (1 hodina 17 minut a 56 sekund) a stal se tak celkovým vítězem půlmaratonu. Tím si vysloužil velký obdiv a uznání všech běžců i diváků.

Druhé místo v kategorii muži veteráni vybojoval jeho bratr David Kudrna a třetí byl Pavel Drabina! V kategorii mužů zvítězil Petr Ondrej, na druhém místě skončil Milan Viktora a třetí byl Ondřej Čadek. Nejen muži, ale i ženy předvedly skvělé výkony. V kategorii žen zvítězila Renáta Losenská, druhé místo vybojovala Jana Grygarová a na třetím místě byla Lucie Strnadová!

Ve štafetě zvítězila čtveřice Radek Kvasnička, Lukáš Ondrúšek, Michal Kuchařík a Čestmír Javůrek, na druhém místě byla čtveřice ve složení Dalibor Popelka, Oto Skřejpek, Igor Hamada a Jiří Maněk. Třetí skončila čtveřice ve složení Petra Pavelková, David Bartoš, Tomáš Ondráček a Jiří Pavelka.

Všem závodníků děkujeme a už teď se těšíme na čtrnáctý ročník armádního půlmaratonu se ČTRNÁCTKOU!