Úvodní stránka > Aktuality > Hejtman plzeňského kraje Josef Bernard navštívil ve středu 17. května 142. prapor oprav v Klatovech

Hejtman plzeňského kraje Josef Bernard navštívil ve středu 17. května 142. prapor oprav v Klatovech

Během návštěvy Kasáren klatovských dragounů, ve kterých působí 142. prapor oprav, se hejtman plzeňského kraje Josef Bernard seznámil s mobilními dílenskými prostředky, další kolovou a pásovou technikou praporu, kterou jsou zejména přepravní a vyprošťovací prostředky. Byly mu také prezentovány ruční zbraně zavedené do AČR.
Velitelem praporu podplukovníkem Pavlem Vyorálkem byl představen 142. prapor oprav, který je předurčen k provádění oprav druhé úrovně v poli ve prospěch útvarů Pozemních sil AČR a jiných logisticky nesamostatných útvarů a zařízení Armády ČR. Tento prapor je součástí 14. pluku logistické podpory v Pardubicích.
„Jsem velice rád, že jste posádku Klatovy neopustili, jste vlastně jediná jednotka, kterou máme v plzeňském Kraji,“ zaznělo z úst hejtmana jako reakce na předchozí slova velitele praporu. „Spolupráce města a vojáků je na nadstandartní úrovni, velké poděkování předchozím velitelům, tak i panu podplukovníkovi Vyorálkovi“ doplnil starosta města Klatov Rudolf Salvetr. 
V doprovodu velitele 14. pluku logistické podpory plukovníka gšt. Stanislava Hudečka, starosty města Klatov Rudolfa Salvetra a dalších hostů navštívil Josef Bernard také dílenské provozy a halu oprav. Jelikož pan hejtman působil dlouhá léta ve strojírenství, živě se zajímal o všechny technické záležitosti. „Pozdravujte ode mne všechny vojáky Vašeho praporu a vyřiďte jim, že jsem na ně hrdý.“, těmito slovy se loučil Josef Bernard se zástupci klatovské vojenské posádky.

Autor: prap. Pavel Koskuba, foto Mgr. Josef Soutner

Nahoru