Úvodní stránka > Aktuality > Zázemí pro konvoj ozbrojených sil USA je již připravené

Zázemí pro konvoj ozbrojených sil USA je již připravené

V Jaselských kasárnách vyrostlo během posledních tří dní stanové městečko, které je určené pro přenocování téměř 550 osob - příslušníků ozbrojených sil USA a několika příslušníků ozbrojených sil Velké Británie. To bylo v pátek 24. března 2017 oficiálně předáno Agentuře logistiky.

Celkově 47 kontejnerů se přemístilo z pardubického 14. pluku logistické podpory do prostoru Jaselských kasáren v posádce Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, kde vojáci 141. zásobovacího praporu vybudovali základnu v podobě dvou hal a 36 stanů, které jsou nejen kompletně vybavené, ale také vytápěné. Společně s ubytovacími prostory zde vytvořili i sociální zázemí, které se skládá z 12 přepravených kontejnerů.

 „Jsem skutečně mile překvapen, za jak krátký čas a jak precizně lze vybudovat základnu takovéhoto rázu,“ poděkoval za práci pardubických logistiků ředitel Agentury logistiky brigádní generál Jaroslav Trakal přímo veliteli 14. pluku logistické podpory plukovníku gšt. Stanislavu Hudečkovi.

„První vozidla najela v úterý a prakticky ve čtvrtek večer už stálo vše na svých místech,“ přiblížil časovou osu velitel logistické jednotky poručík Jiří Blecha.

Mimo 14. pluku logistické podpory se na zabezpečení podílí i 31. pluk radiační, chemické a biologické ochrany, který vyčlenil vozidlo T- 815 ACHR pro jeho schopnost rychlého ohřevu vody a Agentura zdravotnictví, která také vyčlenila jeden kontejner k zajištění sociálního zázemí.

Přesun příslušníků Ozbrojených sil USA přes území České republiky se uskuteční o víkendu 25. a 26. března 2017 v rámci koaličních opatření alianční Posílené předsunuté přítomnosti (eFP – Enhanced Forward Presence).

Nahoru