Home page > Aktuality > Vojáci ze 143. zásobovacího praporu na kroketovém turnaji pomáhali seniorům

Vojáci ze 143. zásobovacího praporu na kroketovém turnaji pomáhali seniorům

Ve čtvrtek 12. září 2019 proběhl v zařízení pro seniory v Přerově Kroketový turnaj. Akce se uskutečnila v rámci vzájemné spolupráce na projektu „Mezigenerační setkávání dětí a seniorů“ realizované prostřednictvím 143. zásobovacího praporu v Lipníku nad Bečvou, Mateřskou školou Osíčko a zařízením pro seniory v Přerově. Celý dopolední program se odehrál na travnatém hřišti v prostoru zařízení pro seniory v Přerově. Turnaje se zúčastnilo celkem sedm tříčlenných družstev.

Dvacet šest vojáků ze 143. zásobovacího praporu aktivně pomáhalo jednotlivým imobilním soutěžícím snadněji zvládat pohyb na hrací ploše. Mezi diváky turnaje byly přizvány i děti ze sousední mateřské školy v Přerově. Před zahájením samotného turnaje předvedli vojáci pro soutěžící i ostatní přihlížející ukázku boje z blízka. Všichni přítomní mohli ochutnat překvapení vojenské kuchyně – buchtičky s krémem. Ty si pro ně připravili příslušníci hospodářské čety roty logistiky přímo na místě v polní kuchyni. Velký zájem vzbudila také připravená ukázka ručních zbraní používaných v současné době armádou.

Podplukovník Pavel Crhonek, velitel 143. zásobovacího praporu, k projektu dodal: „Projekt jsme začali realizovat v průběhu loňského roku. Jeho hlavním cílem je sblížení dvou navzájem vzdálených generací, dětí předškolního věku a seniorů využívajících pobytové zařízení, a s tím spojená podpora komunikačního i emocionálního rozvoje u dětí a udržení fyzické a psychické svěžesti seniorů. Osobní zkušenost dětí se starší generací přispívá ke zmenšování generační propasti, děti se naučí ohleduplnosti a úctě ke stáří. Velmi nás těší zájem spolupracujících organizací podílet se na projektu, ale i vzájemné nadšení z pořádaných aktivit nejen z řad dětí a seniorů, ale i samotných vojáků.“

autor textu: rotmistryně Petra Nováková

 

Fotogalerie

Nahoru