Úvodní stránka > Aktuality > Vojáci ze 141. zásobovacího praporu Pardubice navštívili malé dobrovolné hasiče na letním táboře v Adršpachu

Vojáci ze 141. zásobovacího praporu Pardubice navštívili malé dobrovolné hasiče na letním táboře v Adršpachu

Dětský letní tábor "SOPTÍCI 2018" v Adršpachu přinesl v prvních prázdninových dnech malým dobrovolným hasičům spoustu zážitků, na které jen tak nezapomenou. V průběhu desetidenního pobytu ve stanovém táboře v centru Adršpachu měly děti možnost shlédnout ukázky činnosti IZS (Integrovaného záchranného systému) i Armády České republiky. Ve středu 11. července 2018 do tábora přijeli na návštěvu také vojáci ze 141. zásobovacího praporu Pardubice, aby dětem předvedli ukázky vojenské techniky, výstroje a výzbroje a uspořádali pro ně i krátký vědomostní kvíz. Za správně zodpovězené otázky si pak děti odnesly drobné propagační předměty. Zájemci měli možnost zastřílet si ze vzduchovky a vyzkoušet si běh v taktické vestě.

Tábor pro 35 malých dobrovolných hasičů ve věku od 5 do 13 let uspořádal Sbor dobrovolných hasičů z Teplice nad Metují. Děti se zde učily jak poskytnout první pomoc při dopravní nehodě, jak se hasí požár, absolvovaly dokonce i cvičné pátrání ve skalách a záchranu zraněné osoby.
„Tábor byl koncipován tak, aby se děti seznámily s činností složek IZS a Armády ČR. V prvních třech seznamovacích dnech děti absolvovaly například rychlokurz první pomoci a od čtvrtého dne jsme přešli do ostrého režimu, kdy je čekaly reálné dynamické ukázky složek IZS, kterých měly možnost se zúčastnit, " popsal průběh tábora četař Robert Mikuláš ze 141. zásobovacího praporu Pardubice. Ten je současně starostou SDH Teplice nad Metují a jedním z hlavních organizátorů tábora. Finále pak proběhlo v sobotu 14. července, kdy byla simulována hromadná dopravní nehoda s velkým počtem zraněných. Zásahu se malí hasiči, rozdělení do dvou týmů, zúčastnili a asistovali při vytváření technické uzávěry a označení místa nehody či první pomoci zraněným.

Album s fotografiemi z akce můžete shlédnout na našich stránkách: https://www.facebook.com/14plogp/

 

Fotogalerie

Nahoru