Home page > Aktuality > Vojáci 143. zásobovacího praporu přednášeli o zahraničních misích seniorům v Přerově

Vojáci 143. zásobovacího praporu přednášeli o zahraničních misích seniorům v Přerově

V úterý 26. listopadu 2019 proběhla v dopoledních hodinách přednáška o zahraničních misích. Aktuální nasazení příslušníků Armády ČR v zahraničních misích včetně vlastních zážitků a zkušeností z působení v zahraničí prezentovali vojáci ze 143. zásobovacího praporu z Lipníku nad Bečvou seniorům pobytového zařízení v Přerově. Přednáška se uskutečnila na žádost klientů zařízení v letošním roce již podruhé, vždy v rámci projektu 143. zásobovacího praporu „Mezigenerační setkávání dětí a seniorů“.

Projekt se začal rozvíjet koncem roku 2017, kdy bylo osloveno několik mateřských škol a pobytových zařízení pro seniory v okolí Lipníku nad Bečvou. Hlavním důvodem pro uskutečnění projektu bylo sblížení dvou navzájem vzdálených generací, dětí předškolního věku a seniorů využívajících pobytové zařízení.

Spolupráce byla nakonec dohodnuta s Mateřskou školou v Osíčku a zařízením pro seniory v Přerově. Setkávání dětí a seniorů probíhalo minulý i letošní rok. Během této doby jsme se společně podíleli na několika akcích, například na Dni otevřených dveří v posádce Lipník nad Bečvou, dále na Kroketovém turnaji v zařízení pro seniory Přerově či zábavném odpoledni pro děti loučící se se školním rokem v Osíčku. Díky projektu se děti naučily a senioři „oprášili“ základní znalosti v poskytování první pomoci.

„Jedinečnost projektu shledávám v získání osobní zkušenosti dětí předškolního věku se starší generací, jež přispívá ke zmenšování generační propasti. Děti se tak naučí ohleduplnosti a úctě ke stáří. Významnou roli hraje také podpora komunikačního i emocionálního rozvoje u dětí a udržení fyzické a psychické svěžesti seniorů“ sdělila koordinátorka projektu Mezigeneračního setkávání dětí a seniorů 143. zásobovacího praporu, rotmistryně Petra Nováková. Dále dodala, že „aktivity projektu jsme začali uskutečňovat v loňském roce a doposud se setkal s velkým ohlasem u dětí i seniorů. Vzhledem k tomu hodláme spolupráci i nadále nadále rozvíjet.“

autor textu a fotografií: rtm. Mgr. Petra Nováková

 

 

Fotogalerie

Nahoru