Home page > Aktuality > Součástí výcviku 143. zásobovací praporu na Libavé byla také bojová hra

Součástí výcviku 143. zásobovací praporu na Libavé byla také bojová hra

V pátek 25. 10. 2019 úspěšně zakončilo dvanáctidenní komplexní polní výcvik ve Vojenském újezdu Libavá téměř 270 vojáků ze 143. zásobovacího praporu Lipník nad Bečvou. V rámci zdokonalení vševojskových dovedností proběhly střelby z ručních zbraní ve dne i v noci a také hod granátem z okopu. Odborný výcvik se skládal z logistické, spojovací i řidičské přípravy. Nechyběla ani výstavba místa velení.
Hlavní náplní však bylo plnění dopravně zásobovacích a technických úkolů logistického zabezpečení. Jednotky se zdokonalovaly v provádění logistických přesunů a výstavbě zásobovacího místa ve prospěch jednotek úkolového uskupení. Výcvik probíhal rovněž v noci za použití přístrojů nočního vidění. Stejně jako minulý rok byla prověřena fyzická a odborná zdatnost vojáků a také jejich logistické vědomosti v rámci bojové hry. Vybrané týmy za každou rotu závodily v disciplínách, které zahrnovaly transport pneumatiky, překonání lanové dráhy, překládání letecké palety, hod granátem na cíl, transport raněného na nosítkách, tažení vozidla a nechyběl vědomostní kvíz, kde si vojáci prověřili znalost logistické techniky. Bojovou hru tentokrát ovládla rota logistiky.
Výcvik navštívil i zástupce velitele 14. plogp plukovník Martin Stojánek a náčelník oddělení bojové přípravy major Pavel Šilpert. Komplexní polní výcvik byl zakončen nástupem a poděkováním velitele 143. zásobovacího praporu podplukovníkem Pavlem Crhonkem za úspěšné splnění úkolů a vysokou míru nasazení cvičících jednotek.

Autor článku: desátnice Kateřina Stratilová
Autor Fotografií: rotmistr Radek Venglář

 

Fotogalerie

Nahoru