Home page > Aktuality > S projektem POKOS jsme navštívili školáky na Orlickoústecku

S projektem POKOS jsme navštívili školáky na Orlickoústecku

Co je vojenská logistika? Jak vypadá taktická výstroj vojáka? Jak poskytnout první pomoc? K čemu slouží ochranná maska? Jak zní vojenská přísaha?
Nejen na tyto otázky, ale i na řadu dalších ve čtvrtek 7. listopadu 2019 dětem ze Základní školy a mateřské školy Dolní Libchavy odpovídali vojáci ze 14. pluku logistické podpory společně s kolegy z Odboru komunikace Ministerstva obrany ČR. Ti si v rámci projektu POKOS pro více než 130 školáků z Orlickoústecka připravili zajímavé ukázky, prezentace a videa, ale také vědomostní a výtvarnou soutěž s brannou tématikou.
Nejbystřejší z dětí, které pohotově a správně odpověděly na otázky, pak byly odměněny drobnými upomínkovými předměty. Po ukončení výtvarné soutěže, si děti se zaujetím vyslechly přednášku rotného Jiřího Voženílka ze 141. zásobovacího praporu z Pardubic věnovanou tématu zahraniční mise. Po té pro ně byly před budovou školy připraveny ukázky současné techniky, používané Armádou České republiky. Děti si mohly prohlédnout a posadit se za volant vojenské Tatry či sanity. Se zaujetím a údivem pak sledovaly ukázky boje z blízka, za které vojáky odměnily potleskem.

Fotogalerie

Nahoru