Přebory velitele 14. pluku logistické podpory

• 11.3.2018
  • Helena Řebíčková

Od středy 28. 2. 2018 do čtvrtka 1. 3. 2018 se v Deštné v Orlických horách konaly Přebory velitele 14. pluku logistické podpory v lyžování a snowboardingu. Závod zahrnoval tři disciplíny - sjezdové lyžování (obří slalom), snowboarding (obří slalom) a běžecké lyžování.

Vzhledem k náročným klimatickým podmínkám museli organizátoři akce jednotlivé disciplíny upravit. Ve středu ráno komplikoval přípravu tratě pro běžecké lyžování silný vítr a mráz, který dosahoval až -17°C. Terén byl ledovatý, sníh přemrzlý a místy dokonce díky odvátému sněhu byla původně plánovaná trať nevyužitelná. Proto byla trať z původně plánovaných 10 km zkrácena na 6 km a i přesto s touto distancí závodníci značně zápolili, mnozí se doslova prali jako lvi. V protivětru jsem udělal dva kroky vpřed a vítr mě sfoukl o jeden krok zpátky,“ popisuje průběh závodu vítěz této disciplíny rotný Michal Soukup z velitelské roty 14. pluku logistické podpory. Na 2. místě se umístil loňský vítěz a obhájce titulu četař Karel Radiměřský ze stejné roty, 3. místo obsadil četař David Jelínek ze 143. zásobovacího praporu.

Ve čtvrtek sice vítr ustal, ale silný mráz stále komplikoval průběh závodu. Díky zledovatělému svahu musela být délka sjezdové tratě opět zkrácena. Závodníky však ani mrazivé počasí neodradilo a statečně bojovali o lyžařské vavříny. Ve snowboardingu se na 1. místě umístil desátník Tomáš Vajgl ze 141. zásobovacího praporu, 2. místo obsadil desátník Jaroslav Bis z velitelské roty 14. pluku logistické podpory a na 3. místě se umístil desátník Tomáš Baďura 143. zásobovacího praporu.

Ve sjezdovém lyžování v disciplíně „Obří slalom“ zlato vybojoval rotný Miloš Kohout ze 142. praporu oprav, stříbrný byl četař Petr Falta ze 141. zásobovacího praporu a bronz si odvezl desátník Martin Mikulecký z velitelské roty 14. pluku logistické podpory. V letošním roce byla ve sjezdovém lyžování poprvé zavedena i kategorie žen, kde v silné konkurenci 1. místo vybojovala rotmistryně Jitka Šupová ze 142. praporu oprav, 2. místo obsadila nadporučice Kateřina Kardosová ze štábu 14. pluku logistické podpory a bronzová byla poručice Radana Novotná ze 142. praporu oprav.

Všechny vítěze dekoroval osobně velitel 14. pluku logistické podpory plukovník Stanislav Hudeček a v závěrečném poděkování za účast popřál všem závodníků hodně úspěchů v soukromém i profesním životě.

Všem zúčastněným patří náš upřímný obdiv a gratulace.