Přebor velitele 14. plogp v badmintonu

• 5.2.2017
  • masarikoval

Ke konci roku 2016 se uskutečnil poslední přebor velitele 14. plogp tohoto roku, a to v badmintonu. Z dvacítky hráčů se na prvním místě umístil kapitán Jaroslav Taks z velitelství pluku, druhé a třetí místo obsadili příslušníci 141. zásobovacího praporu, četař Jan Hrdlička a četař Jindřich Kazda. I v kategorii žen se na prvních třech příčkách umístily hráčky z Pardubic. Zlatá byla kapitánka Klára Zábojová ze 141. záspr, stříbrná poručice Kateřina Kardosová z velitelství 14. plogp a bronzová kapitánka Lucie Masaříková také z velitelství 14. plogp.

"Badmintonu se věnuji přibližně 5 let, přešel jsem na něj ze squashe. Začali jsme ho hrát společně s kamarádem a v momentě, kdy jsme zjistili že to hrajeme docela obstojně, tak jsem se přihlásil do amatérské ligy, kde se přibližně čtyři roky pohybuji v první a nebo nejhůře druhé lize. Týdně odehraji vždy tak dva zápasy. Badminton je kořením mého života. Jsem rád, že jsem obhájil první místo z loňského roku. Letos jsem náš útvar mimo jiné také reprezentoval na celoarmádním přeboru v Praze, kde jsem skončil na čtvrtém místě v jednotlivcích a ve čtyřhře-mix společně s Katkou Kardodovou na třetím místě. Ta se tu dnes umístila na druhém místě v ženské kategorii." popsal své pocity vítěz letošního turnaje Jaroslav Taks.