Home page > Aktuality > Náčelník Generálního štábu Armády ČR navštívil 142. prapor oprav v Klatovech

Náčelník Generálního štábu Armády ČR navštívil 142. prapor oprav v Klatovech

Náčelník Generálního štábu Armády ČR armádní generál Aleš Opata navštívil ve středu 24. července 142. prapor oprav v Klatovech. Doprovázel ho zástupce náčelníka Generálního štábu Armády ČR – náčelník štábu generálmajor Miroslav Hlaváč. Setkání se účastnil také velitel 14. pluku logistické podpory plukovník gšt. Stanislav Hudeček a zástupce velitele plukovník gšt. Karel Zapletal. V průběhu úvodního brífinku seznámil velitel praporu podplukovník Pavel Vyorálek hosty s vojenskou historií posádky Klatovy a Dragounských kasáren, strukturou útvaru a aktuálně plněnými úkoly v oblasti logistického zabezpečení jednotek.

Po úvodním dokladu velitele praporu následovala prohlídka kasáren. Generál Opata si prohlédl prostory dílen, dílenské prostředky a další vybavení kasáren. Zajímal se především o nově zavedené vozidlo T-815-7 V, které je prioritně určeno pro vyprošťování a odsun vozidel Pandur. Prohlédl si také mobilní dílenské prostředky, kterými je 142. prapor vybaven. V prostorách haly oprav byl generál Opata seznámen s prakticky veškerou škálou techniky, na které je schopen 142. prapor oprav provádět údržbu a opravy. Jeho největší zájem se soustředil na nově zavedená vozidla typu Iveco a Pandur.

Vojáky zajímala problematika modernizace vojenské techniky

V závěru návštěvy pak generál Opata besedoval s vojáky na útvarovém klubu. Ti se nejvíce zajímali o situaci v oblasti modernizace vojenské techniky či o problematiku veřejných zakázek, zejména ve vztahu k řešení smluvních vztahů s dodavateli v oblasti servisní údržby a oprav pořízené techniky s dodavateli. Generál Opata poděkoval veliteli a vojákům praporu za odvedenou práci.

„Byl jsem mile překvapen rozsahem oprav a odborných činností prováděných zde u vašeho praporu. Velmi si vážím vašeho profesionálního přístupu i toho, jakou měrou se podílíte na budování dobrého jména Armády ČR,“ řekl generál Opata v závěru své návštěvy u 142. praporu oprav.   

Svým předurčením je 142. prapor oprav specifickou a výjimečnou jednotkou, která je schopna jako jediná v Armádě ČR zabezpečit opravy 2. úrovně. Pro 4. brigádní úkolové uskupení tento prapor vyčleňuje do 141. praporu logistiky rotu všeobecných oprav.

Autor článku: kapitánka Helena Řebíčková, tiskový a informační důstojník 14.plogp

Autor fotografií: Mgr. Josef Soutner, 142. prapor oprav Klatovy

Fotogalerie

Nahoru