Úvodní stránka > Aktuality > Jezdím bezpečně tentokrát ve vojenském újezdu Hradiště

Jezdím bezpečně tentokrát ve vojenském újezdu Hradiště

Začátkem června se ve vojenském újezdu Hradiště, jako každoročně, uskutečnila soutěž řidičů Jezdím bezpečně. Příšlušníci 14. pluku logistické podpory se již tradičně utkali ve 4 kategoriích – Land rover, UAZ, T-810 a T-815.

První den soutěže nabídl řidičské disciplíny – například jízdu v omezených průchodech, slalom mezi kužely, jízdu na přesnost s kelímkem vody umístěným na kapotě, couvání do vytyčených prostor (také v plynové masce OM 90 a se zakrytými zrcátky pouze s navádaním řídícího), řidiči prověřili své znalosti také v testu z provozu na pozemních komunikacích a konstrukce vozidel.

Druhý den se soutěžící utkali v čtyřčlených týmech, které měřily síly v team-buildingových aktivitách jako přesunu na lyžích po trávě, demontáži a opětovné montáži kola na terénním automobilu UAZ, střelbě ze vzduchovky, ošetření raněného a jeho přesun na polním nosítku na čas, nebo maskování vozidla.

Přes tvrdý boj a velice těsné výsledky mohl v každé kategorii zvítězit pouze jeden. V kategorii UAZ to byl čet. Martin Hudec ze 143. zásobovacího praporu v Lipníku nad Bečvou, v kategorii Land rover stejně jako v loňském roce zvítězil rtn. Daniel Konečný ze 141. zásobovacího praporu v Pardubicích, kategorii T-810 opanoval čet. Matěj Rejman ze stejné jednotky a na vozidle T-815 nikdo nestačil na des. Jiřího Snášela opět z Liníku nad Bečvou. První tři v každé kategorii převzali diplomy a gratulace od zástupce náčelníka štábu 14. pluku logistické podpory, podplukovníka Dušana Matušici a od vrchního praporčíka, nadpraporčíka Karla Furiše. Vítězové (v kategorii T-815 a Land rover také soutěžící, kteří skončili na stříbrné příčce) se navíc mohou v září těšit na účast v celoarmádní soutěž Nejlepší řidič AČR pořádané VeV-VA Vyškov, na kterou se svými nadprůměrnými výsledky kvalifikovali.

autor nadporučík Jan Rybička

Nahoru