Home page > Aktuality > Den otevřených dveří – dětský den u 143. zásobovacího praporu

Den otevřených dveří – dětský den u 143. zásobovacího praporu

Pro více než 1100 návštěvníků Dne otevřených dveří, spojeného s dětským dnem, si na úterý 7. května připravili vojáci ze 143. zásobovacího praporu v Dukelských kasárnách v Lipníku nad Bečvou bohatý program. Malí a velcí školáci i dospělí měli možnost vyzkoušet si střelbu ze vzduchové pistole na balónky či pokořit lanovou dráhu. Na stanovišti se zbraněmi si mohli prohlédnout a vyzkoušet vystavené zbraně, používané armádou. V neustálém obležení byla veškerá vystavená přepravní technika AČR i Policie ČR, včetně Pyrotechnické služby Policie ČR. Vojáci 143. zásobovacího praporu měli pro návštěvníky připravenou také půlhodinovou ukázku boje z blízka, která byla z důvodu velkého zájmu v průběhu dopoledne zopakována.  "To bylo fakt parádní! To bych chtěl umět," přiznal se jedenáctiletý Vojta z Olomouce.

Stejně jako předešlé roky, byl i letos největší zájem návštěvníků o okružní jízdu Tatrou 815-7 a Tatrou 810 po kasárnách, a to nejen z řad dětí, ale i dospělých. "Já na tom ještě nikdy nejel... bolí mě z toho zadek!“ naprosto upřímně komentoval zážitek šestiletý Josef z Lipníku nad Bečvou. Mezi jednotlivými ukázkami se děti postupně přesouvaly ke stanu s občerstvením, kde měli vojáci z hospodářské čety roty logistiky připravené pohoštění v podobě teplého čaje a hot dogů, kterých se v průběhu dne udělalo přes 750 kusů. "Hmmm, párky prostě miluji. Můžu si přidat?" podotkla pětiletá Lucie z Týna nad Bečvou.
Akce byla pořádána ve spolupráci se společností Tatra Trucks a.s. Kopřivnice, Pyrotechnickou službou Policie České republiky a Dálničním oddělením Policie České republiky. Zapojil se též Hasičský záchranný sbor Hlučín, Vojenský hasičský záchranný sbor z vojenského újezdu Libavá, 72. mechanizovaný prapor z Přáslavic a 153. ženijní prapor z Olomouce.
U příležitosti oslav 74. výročí ukončení 2. světové války proběhl ještě týž den na náměstí TGM v Lipníku nad Bečvou slavnostní nástup příslušníků vojenské posádky Lipník nad Bečvou a jednotky Policie ČR. 

autor textu a fotografií: rtm. Mgr. Petra Nováková, 143. zásobovací prapor Lipník nad Bečvou

Fotogalerie

Nahoru